MAVİ YOLCULUK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neden Mavi Tur ve Tekne Tatili?

* Öncelikle aileniz, sevdikleriniz veya arkadaş grubunuzla sizlere özel bir teknede kalabalıktan uzak, korumalı ve güvenli bir tatil imkanı var. Özellikle bu koronavirüs günlerinde müstakil bir tatil için çok ideal.

* Otel tatili yapanların pek imkan bulamadıkları, tekne ile sayısız liman ve durakta gizli cennet köşeleri, bakir koyları, berrak suları, birbirinden güzel plajları ve antik şehirleri yaşama imkanı.

* Muhteşem koy ve plajlarda yüzme, güneşlenme, su sporları yapma, küçük sahil kasabalarını gezme ve bölgelere has lezzetli menüleri tatma imkanı.

* Herhangi bir zaman diliminde ve herhangi bir koyda tekneden doğrudan denize atlama ve yüzme keyfi.

* Sonsuz özel plajlarda yüzme ve sahillerinde yürüme imkanı.

* Aileniz, çocuklarınız, sevdikleriniz veya arkadaş grubunuz ile unutulmayacak ve heyecan verici bir tatil imkanı.

* Yemek pişirme, temizlik yapma, tatil detayları planlama ilgili hiçbir endişe ve strese kapılmadan rahat bir tatil imkanı.

 

Teknede Neler Vardır Nasıl Zaman Geçirilir ?

Guletler ve yatlar mavi tur için özel tasarlanmış statüde tekneler. Geniş güverteleri ve üzerinde büyük bir yarım ay şeklinde yemek ve uzanma alanları bulunuyor. Yaklaşık 8-11 knot (18 km/saat) hıza sahipler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Guletlerin yolcu kapasitesi 4 ila 16 kişi arasında değişiyor. Bir nevi küçük ve butik bir otel. İçindeki kabin sayıları guletlerin büyüklüklerine göre farklı.

Kimisinde 2 kabin, kimisinde 8 kabin bulunuyor. Tüm guletlerde teknenin baş güvertesinde güneşlenme alanı bulunuyor.Orta kısımda ise bar, mutfak ve oturma odası bulunuyor.Teknelerin kıç tarafları genellikle için kullanılıyor ve buralarda da yine oturma, yemek masaları, bar ve mutfak bulunuyor. Alt güvertede ise malum yatma ve dinlenme kabinleri bulunuyor.

 

Mavi Tur ve Tekne Tatili’ne Nasıl Katılırım?

* Bodrum veya Fethiye, Göcek, Marmaris gibi popüler diğer tatil beldelerinden mavi tur ve tekne tatili için öncelikle bu iş için yetkilendirilmiş ve sertifikalı charter olarak adlandırılan acente bulmanız gerekiyor.

* Mavi turlar genellikle haftalık veya 10 günlük programlar dahilinde yapılıyor. Çoğunluğu Cumartesi’den Cumartesi’ye olacak şekilde yapılıyor.

* Aileniz, sevdikleriniz veya arkadaş grubunuzla kendi gulet veya yatınızı kiralama imkanı bulunuyor. Tanımadığınız kişiler yok. Buna yat veya gulet kiralama deniliyor.

* Eğer tek kişi, çift veya az sayıda arkadaşınızla beraber mavi tura çıkmak istiyorsanız kabin kiralama olarak adlandırılan, karışık gruplar arasında mavi tura katılabiliyorsunuz.

* Türkiye’de bu kapsamda hizmet veren çok sayıda charter acentesi bulunuyor. Bizler ise sayfalarımızda sizlere dünya çağında kendini kanıtlamış, tatilci yorumları da dikkate alınarak kaliteli hizmet alabileceğiniz acentelerin teknelerini tavsiye ediyoruz.

* Tavsiye ettiğimiz acenteler aynı zamanda Yunanistan, Hırvatistan veya İtalya‘ya da mavi tur ve tekne tatili düzenliyor. İsterseniz buralarda da mavi tura katılabilirsiniz. Tüm ayarlamalar ve hizmetler acenteler tarafından gerçekleştiriliyor.

* Eğer tavsiyemize güvenirim derseniz aşağıdaki formu doldurarak mavi tur ve tekne tatili taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz. İlgili gulet expert tarafından sizlere geri dönüş sağlanarak, tekne tipleri, resimleri, fiyatları, yeme içme, lojistik, rota planlaması vb. A’dan Z’ye tekne tatili planlamanız hakkında tüm detaylar bildirilecektir.

* Aynı zamanda web sitemiz üzerinden yapacağınız taleplerde acente tarafından sizlere ilave %5 indirim uygulanacaktır.